ja sie nie orientuje z nowym targiem kto jest najlesza druzyna obecnie grajaca:)??

Posty: 50

Komentarz do pierwszego meczu.
Źródło: strona internetowa Szarotka Nowy Targ
Autor: Lech Jarosław
"Początek meczu nie wróżył nic dobrego dla Szarotek, już w 9 min.po błędzie w obronie z rzutu wolnego zawodnik Górali umieścił piłeczkę w bramce Batkiewicza. Szarotka grała zdecydowanie lepiej, lecz to Górale strzelali bramki. Do szatni na drugą tercję Szarotki schodziły już z dwubramkową stratą. Na 30 sekund przed końcem pierwszej tercji nasz zespół chciał zaskoczyć przeciwnika agresywnym kryciem na całym boisku ale sam został skarcony kontratakiem i utratą drugiej bramki. W drugiej tercji dalej nasi zawodnicy byli nieskuteczni mając więcej sytuacji niż przeciwnik. Ta tercja zakończyła się przegaraną 1-2 dalej szwankowała obrona i niemoc strzelecka w ataku. Jedną bramkę na 1-3 strzałem z dystansu zdobył Kasperek Artur i wydawało się, że nareszcie gra będzie się układać po myśli Mistrzów Polski, lecz Górale znowu okazali się sprytniejsi w podbrakowej sytuacji i podwyższyli prowadzenie na 1-4. W trzeciej terci nasi chłopcy zaczeli grać jak na Mistrzów Polski przystało i doprowadzili do wyrównania. Na 5 min. do końca sytauacja zrobiła się dość dramatyczna, równocześnie kary otrzymało dwóch naszych zawodników Kasperek i Augustyn, gdzie przyszło nam grać w trzech w polu. Przez dwie minuty nasi chłopcy w osłabieniu dwóch zawodników nie pozwolili na utratę bramki i dowieźli do końca remis, który daje nam pierwsze miejsce w grupie południowej i prawdopodobnie mecze ćwierćfinałowe z AZS Biała Podlaską."

PostWysłany: Pon 15:15, 02 Kwi 2007
Obserwator

Posty: 50

Komentarz do drugiego meczu.
"Po wczorajszym remisie, który przypieczętował pierwsze miejsce Mistrzów Polski w grupie południowej dzisiejsze spotkanie było już o przysłowiową pietruszkę. Tylko w pierwszej tercji Szarotka zagrała jak przystało na Mistrza Polski, kolejne dwie odsłony to całkowite rozluźnienie. W tych dwóch tercjach zabrakło konsekwentnej gry w obronie, stąd ten wysoki wynik. Poza tym para sędziowska nie pokazała się z najlepszej strony, dyktując kary tylko dla naszej drużyny, chociaż Górale w niektórych sytuacjach także na nie zasługiwali. "Pozwoliliśmy dziś Góralą sie wyszumieć to taki żart na prima-aprilis, ale w następnych meczach pokażemy im na co nas stać" mówią zawodnicy Szarotki. "

Dziennik Polski 03 kwietnia 2007 roku - Zubek Maciej
PostWysłany: Wto 18:46, 03 Kwi 2007
Dsiaski

Posty: 76

Unihokej – I liga seniorów
Góralskie derby
W weekend w ramach 19 i 20 kolejki spotkań I ligi seniorów, doszło do unihokejowych derbów Nowego Targu. Aktualny mistrz Polski Szarotka zmierzył się ze srebrnymi medalistami zeszłorocznych rozgrywek, drużyną Salming Górali. Jak można było przypuszczać oba pojedynki dostarczyły sporo emocji.
Spotkania te było o tyle istotne, że decydowały one w praktyce o końcowym układzie tabeli grupy południowej w sezonie zasadniczym. Szarotka aby zapewnić sobie pierwszą lokatę musiała w dwóch meczach zdobyć przynajmniej jeden punkt. Górale z kolei aby osiągnąć ten cel, potrzebowali dwóch zwycięstw.
W sobotę przez pierwsze dwie tercję inicjatywa należała do Górali, a jej udokumentowaniem było prowadzenie 4-1. W ostatnich 20 minutach obraz gry niespodziewanie uległ zmianie. Szarotka przyśpieszyła i w pierwszych 12 minutach tej odsłony zdołała doprowadzić do remisu. To jednak Górale mogli w końcówce zadać decydujący cios, ale przez blisko dwie minuty nie potrafili wykorzystać gry w liczebnej przewadze pięciu na trzech.
Mecz niedzielny rozpoczął się z kolei od odważnych ataków aktualnych mistrzów Polski. Już w pierwszej minucie gry kapitan Szarotki Lesław Ossowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie po dwójkowej akcji z Augustynem. Pięć minut później Górale wprawdzie odpowiedzieli golem Gotkiewicza, ale w ciągu 120 sekund kolejno Augustyn i Kulesza ponownie dali swojemu zespołowi dwubramkowe przodownictwo. Szarotka objęła prowadzenie 3-1 i....stanęła. Inna sprawa, że mimo niekorzystnego początku spotkania, Górale cały czas grali bardzo konsekwentnie, realizując założenia taktyczne trenera Ryszarda Kaczmarczyka. Dokładne rozegranie piłeczki we własnej tercji i atak skrzydłami z minuty na minutę sprawiał rywalom coraz więcej kłopotów. Jeszcze w pierwszej tercji Górale wyrównali. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym jeden z graczy Szarotki skierował piłeczkę do własnej bramki, a w 20 minucie podczas gry w przewadze pięciu na czterech celnym uderzeniem popisał się Mariusz Sąder.
Druga tercja to w dalszym ciągu popis taktycznej gry podopiecznych trenera Kaczmarczyka. Sposób na pokonanie bramkarza Szarotki Batkiewicza znajdowali kolejno Kostela, Rusnak i dwa razy bardzo aktywny w tym starciu Sąder. Każda z tych bramek została zdobyta po ładnych dwójkowych, bądź trójkowych akcjach. Na taką grę rywali, obrońcy tytułu nie mogli kompletnie znaleźć recepty.
W ostatniej części gry Górale już tak bardzo nie angażowali się w grę ofensywną, skupiając się wyraźnie na uszczelnieniu defensywy. Z kolei Szarotka pogodzona z porażką też wyraźnie już oszczędzała siły. Taki obraz gry sprawił, że kibice obejrzeli w tej tercji zaledwie jednego gola. Rezultat meczu na 8-3 ustalił w 53 minucie Maksymilian Mirek.
Warto odnotować debiut w składzie Górali, gracza ze Szwecji Patrika Johannsona. Gracz ten sporo jednak ustępował umiejętnościami graczom nowotarskim, a imponował przede wszystkim szybkością i walecznością.
W derbowych starciach gracze Szarotka pokazali się w nowych strojach ufundowanych przez firmę COLO COLO, natomiast Górale zaprezentowali się w nowych dresach Salminga zasponsorowanych przez firmę Fair Play.
Salming Górale Nowy Targ – Szarotka Nowy Targ 4-4 (2-0, 2-1, 0-3)
0-1 Rusnak (Siaśkiewicz) 10, 0-2 Bisaga (Rusnak) 20, 0-3 Firek 25, 1-3 Kasperek 35, 1-4 Podraza 36, 2-4 Chrobak (Bocheński) 46, 3-4 Bocheński 48, 4-4 Zubek (Augustyn) 52.
Górale: Guzik – Cholewa, T. Mirek, Gotkiewicz, Siaśkiewicz, Podraza, Kostela, Sąder, Rusnak, M. Mirek, Bisaga, Johannsson, Firek.
Szarotka: Batkiewicz – Kasperek, Ligas, Lech, Kwak, Ossowski, Zubek, Augustyn, Bocheński, Kulesza, Chrobak, Wojtak, Borkowski, Marszałek.
Salming Górale – Szarotka 8-3 (3-3, 4-0, 1-0)
0-1 Ossowski (Augustyn) 1, 1-1 Gotkiewicz (Bisaga) 6, 1-2 Augustyn 6, 1-3 Kulesza (Ligas) 9, 2-3 samobójcza 16, 3-3 Sąder (Firek) 20, 4-3 Kostela (Podraza) 28, 5-3 Sąder (Podraza) 31, 6-3 Rusnak (Gotkiewicz) 33, 7-3 Sąder (Cholewa) 40, 8-3 Siaśkiewicz (Rusnak) 53
Górale: Pawlik – Cholewa, T. Mirek, Gotkiewicz, Siaśkiewicz, Podraza, Kostela, Sąder, Rusnak, M. Mirek, Bisaga, Johannsson, Firek.
Szarotka: Batkiewicz – Kasperek, Ligas, Lech, Kwak, Ossowski, Zubek, Augustyn, Kulesza, Chrobak, Wojtak, Borkowski.

Tekst i fot: Maciej Zubek

Fot1: Nowotarskie derby i tym razem dostarczyły sporo emocji.

PostWysłany: Wto 20:44, 03 Kwi 2007
A.Bieńkowski

Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 32

"Poza tym para sędziowska nie pokazała się z najlepszej strony, dyktując kary tylko dla naszej drużyny, chociaż Górale w niektórych sytuacjach także na nie zasługiwali."

Posty: 21

Szanowny panie Bieńkowski.. byłem na tym meczu i sytuacja z sędzimi faktycznie przedstawiała się tak jak napisali na stronie Szarotki, chociaż fakt jest faktem, że przegrali dlatego, że byli słabsi a nie przez sędziów i nikt tego podważyć nie może. proszę się nie denerwowac Smile

Forum ...:: Unihokej w Polsce ::... Strona Główna » I i II Liga Mężczyzn